Bionic AT-4 Pro

Bionic AT-4 Pro

Alan tarama cihazı bionic a-t-4 pro tek başınıza her türlü geniş arazilerde ön keşif için çok uzak noktalardaki definelerin bulunması konusunda size yardımcı olacaktır

Etiketler:

Ürünümüz Paylaşın

Alan tarama cihazı bionic a-t-4 pro tek başınıza her türlü geniş arazilerde ön keşif için çok uzak noktalardaki definelerin bulunması konusunda size yardımcı olacaktır. Alan tarama cihazı BİONİC AT- 4 görünürlüğü kaybolmuş kral mezarları, bunlara benzer yerleri bulabileceğiniz ve de çok rahat bir şekilde kullanabileceğiniz mükemmel bir alan tarama cihazıdır.

 

 

 

En büyük özeliklerinden biri yere çakma frekans kutusundaki yaydığı frakans dalgaları sayesinde her türlü hava şartlarında kullanabilir ve hedefini yakalama konusunda daha etkili olacaktır. Dörtlü antenleri taktığınızda en zor hava şartlarında dahi ön keşif için kesinlikle tercih edilmesi gereken bir sistemdir. İlk defa alan tarayıcı kullananların bile çok rahat kullanabileceği sistemdir bu şekildeki kullanım şekliyle hedefe yönlendirme ve hedefe getirme şeklini net anlamasını sağlamaktadır. 4' lü özel kaplama antenleri sayesinde hedefin üzerine kadar getirebilmektedir.

 Alan tarama cihazı Bionic a-t-4 pro  kullanımı;

Bionic at pro çift sistem özelliğine sahiptir. BİONİC AT PRO L şeklinde tutularak tek kişi ve iki kişi karşılıklı kullanılmasıdır. BİONİC AT-4 Pro 2 adet frekans kutusundan oluşmaktadır. Cihazın montaj işlemi bittikten sonra birkaç dakika beklenir. Bu zaman içinde antenler oynayıp size yön gösterir göstermez ise yer değiştirilir. Bu noktalardan hangisinin gerçek merkez olduğunu anlayabilmeniz için 4 ayrı nokta tespit edilir. Bu 4 noktanın ortasında kalan yer gerçek hedefin bulunduğu merkezdir. Antenler montaj edildikten sonra uçlara antenler takılır ve anten uçları birbirine geçirilir. Cihaz yere paralel ve göbek hizasında tutulur. Birkaç dakika beklenir. Tutuş esnasında önemli olan cihazı çok gergin veya çok serbest bırakmamaktır. Antenler uçlarını hafif iter gibi sürekli birbirlerine temas edecek şekilde tutularak işlem gerçekleştirilir. 

 Alan tarama cihazı BİONİC At-4  ile Derinlik hesaplama;

Alan tarama cihazı bionic a-t-4 pro ile tahmini 10 mt. maksimum 18 mt. ye kadar derinlik hesaplamak için öncelikle altın ve boşluk olabileceği düşünülen yer merkezini işaretliyoruz ve bu noktayı merkez kabul ederek diğer işlemlere geçiyoruz. 2 adet krom çubuk (yaklaşık 15 cm uzunluğunda ve 8 ” çapında çakma çivileri), 15 mt'ye kadar kablo, Akü & 7 amper güç kaynağı kullanacağız. Tespit yaptığımız merkeze elektrot çubuklarından birini çakıyoruz. İkinci elektrot çubuğunu 15 mt açığına çakıyoruz.  5-10 saniyelik akım gönderiyoruz. Birkaç dakika bekledikten sonra derinliği hesaplamak için merkezden dışa doğru 2 elektrot çubuğuna bağlı olan kablonun üzerinden merkezdeki elektrottan dışarıdaki elektrota doğru 1mt adım atıp bir kaç saniye bekleriz. Her bekleme esnasında alan tarama cihazı Bionic a-t-4 antenleri çapraz olur ise tahmini derinlik 1 metre demektir. Antenlerimiz çapraz şeklinde kapanmamış ise 2. ve 3. adımlarda aynı işlemleri tekrarlayarak devam ediyoruz.